czwartek, 26 lipca 2012

urban farming

zatęskniłam za własnym ogródkiem. (tu)


może też trochę pozazdrościłam Oli (tu)

pomidory, rukola, zioła: mięta, tymianek, estragon, melisa, bazylia, oregano, pietruszka, kiełkuje kolendra i rzodkiewka. Oliwka niespiesznie osiąga wiek dziecinny... i jeszcze słonecznik - wabik na pszczoły i jeszcze trochę kaktusów, dopełniających obrazu letniego ogrodu. A na podłodze - trawopodobna wykładzina.

A Ty, co masz na swoim balkonie?

ps. teraz zastanawiam się nad kompostownikiem, systemem nawodnienia, i nieustannie - wertyklanym ogrodem.... a może też hodować rośliny do góry korzeniami?

a teraz praktycznie: pomidory karłowate - sadzonki z rynku, rukola z nasion, zioła - sadzonki, lub z zestaw IKEA (sprasowany kompost, nasionka i papierowe kubeczki, jest świetną frajdą dla małych ogrodników), do tego nasz absolutny nr 1 - mini szklarenka IKEA SOCKER.

środa, 25 lipca 2012

po co komu choroba?


matka polka nie chorujebo nie ma na to czasu. a bo jak chorować, kiedy ciągle coś...


między bajki można włożyć zalecenie: proszę się położyć, wyleżeć pozostaje mieć nadzieję, że rzeczywiście zapalenie oskrzeli trwa dwa tygodnie, i już. swoją droga powinnam postawić totka - to nie choroba na która zapada sie latem.
wtorek, 10 lipca 2012

odbicia

Waham się. Między "szeroko" a "wąsko". Bo jest wciąż za. za szeroko, za wasko, za zwyczajnie...Waham się. Między klasycznym pięknem, a nieładem destrukcji...


A może jest tak, że tego nie da się oddzielić. 
Lustra dzieli kilka zaledwie przecznic w centrum. 
Budynki kilkanaście może lat. 
Zdjęcia kilkadziesiąt minut. 
Łódzkie to do cna.środa, 4 lipca 2012

Grębień - freski

Grębień k/Wielunia. Kościół typu wieluńskiego z wnętrzem pokrytym malowidłami ściennmi.